Projekt Draw the Line: European Artists against Hate Speech hledá partnerské organizace - výzva

Projekt organizují Beletrina Academic Press ve spolupráci s UGM Maribor Art Gallery. Aktuálně již získaly partnery z Rakouska a Polska, ale hledají ještě další. Tématizovat bude hate speech v jazyce současného umění, a to zejména na poli visuálního umění, případně pak i literatury. Hlásit se lze do října 2016.

Beletrina Academic Press se od svého založení v roce 1996 etablovalo jako uznávané nakladatelství a kulturní instituce. Může se rovněž portfoliem společných projektů podpořených EU v rámci programu Kreativní Evropa.

Celý projekt se bude zabývat citlivým, byť urgentním fenoménem hate speech. Učiní tak skrze měsíční rezidence visuálních umělců a spisovatelů v partnerských zemích. Vzniknout tak mají instalace ve veřejném prostoru a eseje, jako odpovědi na konkrétní příklady hate speech. Vytvořená díla budou vydána v antologii, která se představí ve všech zapojených zemích. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, včetně těch pocházejících z upozaděných sociálních skupin - ti se rovněž budou moci aktivně zapojit.

Dokument výzvy

miljana.cunta@zalozba.orgNaše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Edice Box

Norské fondy

Pražské Quadriennale - mezinárodní soutěžní přehlídka scénografie a divadelní architektury

IDU na Facebooku:

↑ nahoru