Přehled festivalů v červenci a srpnu 2015

11.6. – 5.7. 2015
MEZINÁRODNÍ OPERNÍ FESTIVAL SMETANOVA LITOMYŠL
Pořadatel: Smetanova Litomyšl o.p.s.; p.p. 41, 570 01 Litomyšl
tel.: 461 612 575, fax: 461 616 071
http://www.smetanovalitomysl.cz, e-mail: festival@smetanovalitomysl.cz

Divadelní část programu v červenci:

STŘEDA 1. 7. 21:00  Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže
VYVOLENÝ
choreografie: Adéla Srncová, režijní spolupráce: Jiří Srnec

ČTVRTEK 2.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
MODEST PETROVIČ MUSORGSKIJ: BORIS GODUNOV
Národní divadlo Praha, režie: Linda Keprtová, dirigent:Petr Kofroň

PÁTEK 3.7. 21:00  II. zámecké nádvoří
BEDŘICH SMETANA: DVĚ VDOVY
Národní divadlo Praha, režie Jiří Nekvasil, dirigent Robert Jindra



24.6. – 5.7.  2015
POLÁČKOVO LÉTO
Pořadatel: KULTURA Rychnov nad Kněžnou, s.r.o
Panská 79, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
tel.:494535329
http://www.kulturark.cz
e-mail: jan.tydlitat@seznam.cz

Divadelní část programu v červenci:

STŘEDA 1. 7.
19:30 Zámecká jízdárna
JOHN KANDER – JOE MASTEROFF – FRED EBB: CABARET
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný

ČTVRTEK 2. 7. 19:30 Zámecká jízdárna
KAREL JAROMÍR ERBEN: KYTICE
Klicperovo divadlo Hradec Králové, režie: Karel Brožek

PÁTEK 3. 7. 19:30 Zámecká jízdárna
DAVID SEIDLER: KRÁLOVA ŘEČ
Východočeské divadlo Pardubice, režie: Petr Novotný



24. 6. – 31.8. 2015
METROPOLITNÍ LÉTO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ 2012
Pořadatel: Studio DVA
Řehníkova 2119, 253 01 Hostivice
http://www.studiodva.cz
e-mail: studiodva@studiodva.cz

Repertoár festivalu (termíny představení na webové stránce pořadatele):

PATRIK HARTL: HVĚZDA
Studio DVA, režie: Patrik Hartl

DAVID TRISTRAM: OPAČNÉ POHLAVÍ
Studio DVA, režie: Adam Kraus

KRISTOF MAGNUSSON: KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY
Studio DVA, režie: Jan Jirků

DARIO FO A FRANCA RAME: OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ
Studio DVA, režie: Patrik Hartl

MIRO GAVRAN: VŠE O MUŽÍCH
Studio DVA, režie: Jana Janěková

MIRO GAVRAN: VŠE O ŽENÁCH
Studio DVA, režie: Jana Janěková

ARNOLD WESKER: ŽENY PŘEŽIJÍ
Studio DVA, režie: Darina Abrahámová



25.6. – 5.9. 2015
LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI
Pořadatel: Agentura Schok, spol. s r.o.
Anenské náměstí 948/2, 110 00 Praha 1 
tel/fax: 220 514 275/ 220 514 278
http://www.shakespeare.cz ,e-mail: schok@shakespeare.cz

PRAHA:
25.6. – 18.7. a 24.8. – 31.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
20.7. – 27.7. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
29.7. – 31.7. a 1.8. – 20.8. 20:30 Nádvoří Lichtenštejnského paláce, HAMU
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
29.7. – 31.7. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: VEČER TŘÍKRÁLOVÝ
Agentura Schok, režie: Enikő Eszényi
2.8. – 7.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar
10.8. – 12.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
14.8. – 22.8. 20:30 Nejvyšší purkrabství Pražského hradu
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

BRNO:
20.7. – 23.7. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
25.7. – 27.7. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
29.7. – 31.7. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar
2.8. – 3.8. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
5.8. – 6.8. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
11.8. – 13.8. 20:30 Špilberk
WILLIAM SHAKESPEARE: VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ
Agentura Schok, režie: Jiří Menzel

OSTRAVA:
22.7. – 24.7. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
25.7. – 27.7. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: ROMEO A JULIE
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
29.7. – 31.7. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
Agentura Schok, režie: SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
4.8. – 8.8. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: JAK SE VÁM LÍBÍ
Agentura Schok, režie: Michal Lang
10.8. – 11.8. 20:30 Slezsko-ostravský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY
Agentura Schok, režie: Daniel Špinar

BRATISLAVA:
3.7. – 16.7. 20:30
Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: OTHELLO
Agentura Schok, režie: Michal Vajdička
18.7. – 21.7. 20:30 Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: MNOHO POVYKU PRO NIC
Agentura Schok, režie: Jíří Menzel
23.7. – 27.7. 20:30 Bratislavský hrad
WILLIAM SHAKESPEARE: VEČER TROJKRÁĽOVÝ
Agentura Schok, režie: Enikő Eszényi



27.6. – 12.7.2015
JANÁČKOVY HUKVALDY
Pořadatel: Fond Janáčkovy Hukvaldy
Hukvaldy 40, 739 46 Hukvaldy
tel.: 558 431 524
http://www.janackovy-hukvaldy.cz
e-mail: info@janackovy-hukvaldy.cz

Divadelní část programu v červenci:

ČTVRTEK 2. 7. 18:00 Motta Hrad Hukvaldy / Společenský sál základní školy Hukvaldy
PAVEL HELEBRAND: DEKAMERON
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, režie: Pavel Helebrand, dirigent: Vladimír Liberda

SOBOTA 4. 7. 18:00.Amfiteátr / Společenský sál základní školy Hukvaldy
LEOŠ JANÁČEK: JEJÍ PASTORKYŇA
Slezské divadlo Opava, režie: Jana Pletichová Andělová, dirigent: Petr Šumník



30.6. – 6.7. 2015
LOUTKÁŘSKÁ CHRUDIM
Pořadatel:
NIPOS-Artama a Chrudimská beseda
Široká 85, 537 01 Chrudim
tel.: 469 660 660
http://www.chbeseda.cz
e-mail: drtina@nipos-mk.cz

Červencová část programu:

STŘEDA 1.7.
10:00 Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVOU LOUTKU- dílna
Čmukaři Turnov
10:00 Respirium Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVÉ DIVADÝLKOdílna
10:00 a 14:00 MED
DAIDALŮV PÁD
OPAL LD SVČ, Opava
10:00 a 15:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
DESET-DVACET-SOVA!
Studio DAMÚZA Praha
10:00 a 14:00 MED
DAIDALŮV PÁD
OPAL LD SVČ, Opava
10:00 a 15:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
DESET-DVACET-SOVA!
Studio DAMÚZA Praha
11:00 a 14:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha
O RYBÁŘI A STARÉ BOTĚ
Spolek loutek LOUTKINO Brno
BAJKY
Za dveřmi, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
16:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
VÝTVARNÉ A KREATIVNÍ DÍLNY STUDIA DAMÚZA
KREATIVNÍ DÍLNA I.
Dílna pro děti i jejich rodiče
17:00 Z náměstí k Divadlu Karla Pippicha 
ZAHÁJENÍ LOUTKÁŘSKÉ CHRUDIMI
17:00 Za Divadlem Karla Pippicha 
DON ŠAJN ANEB MARNOTRATNÝ SYN
Tyjátr, Nitra, Slovenská republika
19:00 Divadlo Karla Pippicha
CALISTO
Collegium Marianum & Divadlo Buchty a loutky
21:00 Slavoj Divadla Karla Pippicha
THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre, Jordánsko, Česká republika

ČTVRTEK 2.7.
10:00 Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVOU LOUTKU- dílna
Čmukaři Turnov
10:00 Respirium Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVÉ DIVADÝLKOdílna
10:00 a 15:00 Herna Divadla Karla Pippicha
BATOSNĚNÍ
Studio DAMÚZA, Praha
10:00 a 16:00 Spolkový dům
NORSKÁ POHÁDKA
Buchty a loutky, Praha, Česká republika
11.00 za Divadlem Karla Pippicha
HERKULES ANEB DOBYTÍ PEKLA
Tyjátr Nitra, Slovenská republika
11:00 a 16:00 Divadlo Karla Pippicha
POVÍDÁM, POVÍDÁM POHÁDKU
Kašpárek, DDM Na Výstavišti, Mladá Boleslav
11:00, 15:00 a 17:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha
ZAPEKLITÁ POVIDLA
LS Bedruňka, Brno
RYTÍŘ BRUMLA A MALIČKÁ VÍLA
LD Maminy, Jaroměř
12:00 Muzeum Loutkářských kultur
MATĚJ KOPECKÝ - LEGENDA ČESKÉHO LOUTKÁŘSTVÍ
Přednáška Jaroslava Blechy
16:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
VÝTVARNÉ A KREATIVNÍ DÍLNY STUDIA DAMÚZA
KREATIVNÍ DÍLNA II.
Dílna pro děti i jejich rodiče
17:00 a 19:00 jeviště Divadla Karla Pippicha
CHACHACHA
Divadlo Alfa Plzeň
18:00 a 19:00 za Divadlem Karla Pippicha
CARAVANA OBSCURA
Divadlo Continuo, Malovice, Česká republika
20:00 a 22:00 Slavoj Divadla Karla Pippicha
THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre, Jordánsko, Česká republika
22:00 a 23:30 Divadlo Karla Pippicha
HYGIENA KRVE
Divadlo Líšeň, Brno

PÁTEK 3.6.
10:00 Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVOU LOUTKU- dílna
Čmukaři Turnov
10:00 Respirium Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVÉ DIVADÝLKOdílna
10:00 a 14:00 Divadlo Karla Pippicha
NA VÝCHOD OD SLUNCE, NA ZÁPAD OD MĚSÍCE
Theater Innlandet, Divadlo ANPU, NIPOS, Norsko, Česká republika
10:00, 15:00 a 17:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha 
MEDVĚD!?!
Bubliny, Dramatická školička, Svitavy
11:00 a 13:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha
DEŠŤOVÁ VÍLA
Studio DAMÚZA, Praha
11:00, 15:00 a 17:00 MED
PAN ŽABÁK ANEB ZA DOBRODRUŽSTVÍM
Teátr Vaštar, Ostružno
14:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
VÝTVARNÉ A KREATIVNÍ DÍLNY STUDIA DAMÚZA
KREATIVNÍ DÍLNA III.
Dílna pro děti i jejich rodiče
14:00, 14:30, 16:00, 16:30, 18:00 a 18:30 Slavoj Divadla Karla Pippicha
KACHNIČKY OŠIDORI
Geld und Money Theatre Plzeň
16:00 Spolkový dům
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ
Rodiče a přátelé MŠ Lidická, Strakonice
19:00 Divadlo Karla Pippicha
DEN OSMÝ
Divadlo CONTINUO, Malovice
20:00 a 22:00 Slavoj Divadla Karla Pippicha 
THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre, Jordánsko, Česká republika
21:00, 21:30, 22:00 a 22:30 Muzeum loutkářských kultur
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY EXPOZICÍ
Komentované prohlídky stálými expozicemi muzea.
22:00 Kino
MALÝ PÁN
Loutkový film

SOBOTA 4.7.
10:00 Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVOU LOUTKU- dílna
Čmukaři Turnov
10:00 Respirium Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVÉ DIVADÝLKOdílna
10:00 a 13:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha
GOLEM A ALCHYMISTÉ
Studio DAMÚZA, Praha
10:00, 14:00 a 16:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha
OSMÝ HŘÍCH JE DRZOST
Rámus, Plzeň
11:00, 15:00 a 17:00 MED
O ŠMOLÍČKOVI
Malé dvě, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
11:00, 14:00 a 16:00 Spolkový dům
TENKRÁT V PAŘÍŽI
Spolek loutkářů Na Holou, Hořovice
13:00, 13:30, 15:00, 15:30, 17:00 a 17:30 Slavoj Divadla Karla Pippicha
KACHNIČKY OŠIDORI
Geld und Money Theatre Plzeň
14:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
VÝTVARNÉ A KREATIVNÍ DÍLNY STUDIA DAMÚZA
KREATIVNÍ DÍLNA IV.
Dílna pro děti i jejich rodiče
18:00 Divadlo Karla Pippicha
INDIVIDUÁLNÍ VÝSTUPY S LOUTKOU
SAL SČDO
Finále individuálních výstupů s loutkou.
18:00 a 20:00 Slavoj Divadla Karla Pippicha 
THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre, Jordánsko, Česká republika

NEDĚLE 5.7.
10:00 Divadelní kavárna Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVOU LOUTKU- dílna
Čmukaři Turnov
10:00 Respirium Divadla Karla Pippicha
VYROB SI SVÉ DIVADÝLKOdílna
10:00 a 13:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha
PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
Studio DAMÚZA, Praha
10:00, 14:00 a 16:00 MED
KARMEN
Spolek loutkářů Vozichet, Jablonec n. Nisou
VYVRAŽDĚNÍ VRŠOVCŮ
Loutkové divadlo Maminy, Jaroměř
11:00 Muzeum Loutkářských kultur
LOUTKOVÉ DIVADLO PO ROCE 1989 
Přednáška Kateřiny Leškové Dolenské
11:00, 14:00 a 16:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha
JÁ NESPÍM, ARIELI
Oklikou, Praha
13:00, 15:00, 17:00 a 18:15 Spolkový dům
BÍLOBÍLÝ SVĚT
LS Střípek – skupina Šafrán, Plzeň
14:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
VÝTVARNÉ A KREATIVNÍ DÍLNY STUDIA DAMÚZA
KREATIVNÍ DÍLNA V.
Dílna pro děti i jejich rodiče
17:00 a 22:00 Slavoj Divadla Karla Pippicha 
THE SMOOTH LIFE
Dafa Puppet Theatre, Jordánsko, Česká republika
19:00 Divadlo Karla Pippicha
METAMORPHOSIS
Bernd Ogrodnik, Island

PONDĚLÍ 6.7.
10:00 a 16:00 Malá scéna Divadla Karla Pippicha
UŽ JE TO TAK!
LD V Boudě, Plzeň
13:00 Divadlo Karla Pippicha
PROMĚNY
Semináře 64. loutkářské Chrudimi
14:00 Za Divadlem Karla Pippicha
DIVADELNÍ POUŤ 
14:00 okolo Divadla Karla Pippicha
OUTCIDRE
Budilova divadelní škola, Praha
15:00 Stan za Divadlem Karla Pippicha 
ROZKRÁVKA
Divadlo PIKI, Pezinok, Slovenská republika
17:00 Divadlo Karla Pippicha 
POHÁDKY OVČÍ BABIČKY
Divadlo Alfa, Plzeň, Česká republika



9.7. – 12.7. 2015
BOSKOVICE
Pořadatel: Unijazz, sdružení pro podporu kulturních aktivit
Jindřišská 901/5, 110 00 Praha 1
tel: 222 240 901222 240 901
http://www.unijazz.cz
e-mail: unijazz@unijazz.cz

Divadelní část programu:
ČTVRTEK 9.7. 20:00 sokolovna Boskovice
JÁCHYM TOPOL: UVAŘENO
Divadlo NABOSO Volyně



13.7. – 18.7.2015
ZA DVEŘMI
Pořadatel: Art Prom s.r.o.
Sokolovská 104/85, 186 00 Praha 8
Tel.: 222 352 091-2
http://www.zadvermi.cz
e-mail: office@artprometheus.cz

PONDĚLÍ  13.7. 21:00 Výstaviště Praha Holešovice

BRÁNA DO FANTAZIE
Úvodní průvod - DE/CZ

ÚTERÝ  14.7.
15:00 Můstek
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
16:00 Jungmannovo náměstí
ANGEL-KY
Vanda Hybnerová, Lucia Kašiarová - CZ/SK
16:00 Na Příkopě
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
17:00 Můstek
PRASEČÍ CIRKUS
BRATŘI V TRICKU /cz
18:00 Můstek
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
19:00 Výstaviště Holešovice
THE INCREDIBLE BOX
COMPANYIA LA TAL - ES
19:00 Výstaviště Holešovice
ZERO
Teatr Novogo Fronta - CZ/RU

STŘEDA  15.7.
15:00 Florenc
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
16:00 Na Příkopě
ZPĚVOMAT - CZ
17:00 Anděl
Z GŁOWĄ W CHMURACH. MARZYCIELE
Teatr Delikates - PL
18:00 Můstek
THE INCREDIBLE BOX
COMPANYIA LA TAL - ES
19:00 Výstaviště Holešovice
THE LOST WHEELS OF TIME
Serious clowns
21:00 Výstaviště Holešovice
FUNAMBUS
Underclouds compagnie - FR

ČTVRTEK  16.7.
16:00 Václavské náměstí
MUZIKANTY - PL
17:00 Můstek
FOUTAISE
La Compagnie des Pieds Perchés - FR
18:00 Výstaviště Holešovice
THE LOST WHEELS OF TIME
Serious clowns
19:30 Výstaviště Holešovice - chapiteau
MAJSTER A MARGARÉTA
Teatro Tatro - SK

PÁTEK  17.7.
16:00 Jungmannovo náměstí
CARAVAN OBSCURA
Divadlo Continuo - CZ
17:00 Můstek
ALENKA!
LONG VEHICLE CIRCUS - CZ
18:30 Výstaviště Holešovice
PLOVÁRNA
(Bra)tři v tricku  - CZ
19:30 Výstaviště Holešovice - chapiteau
MAJSTER A MARGARÉTA
Teatro Tatro - SK

SOBOTA  18.7.
16:00 Výstaviště Holešovice
CARAVAN OBSCURA
Divadlo Continuo  - CZ
17:00 Výstaviště Holešovice
CHYŤ MĚ, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ
Hombres  - CZ
21:00 Výstaviště Holešovice
ŚLEPCY
TEATR KTO - PL



13.7. – 18.7. 2015
MEZINÁRODNÍ FESTIVAL NULTÝ BOD
Pořadatel: Bezhlaví o.s., Podmoráň 174, 252 64 Úholičky
http://www.nultybod.cz/nulty-bod/
e-mail: nultybod@gmail.com

PONDĚLÍ 13.7. 20:00  Divadlo v Celetné
SAD SAM ALMOST 6 
Matija Ferlin - HR

ÚTERÝ 14.7. 20:00  Divadlo v Celetné
RANKEFOD
Kitt Johnson - DK  

STŘEDA 15.7. 20:00  Divadlo v Celetné
ANIMAL INSIDE
Jaro Viňarský a Marek Menšík - SK/CZ
BAKHEIA
Peter Šavel / BOD.Y - SK

ČTVRTEK 16.7. 20:00  Divadlo v Celetné
EIFO EFI
Ioannis Mandafounis & Fabrice Mazliah / MAMAZA - DE

PÁTEK 17.7. 20:00  Divadlo v Celetné
FAITH
Tantehorse - CZ

SOBOTA  18.7. 20:00  Divadlo v Celetné
KNEW GUNS ON THE ROAD - PAFF
Zakončení workshopového projektu Performing Arts for the Future 2015
lektor Saju Hari - UK 



13.7. – 6.8.  2015
LETNÍ SLAVNOSTI STARÉ HUDBY
Pořadatel: Collegium Marianum
Melantrichova 971/19, 110 00 Praha 1 
tel.: 224 229 462, 224 220 207, fax: 224 233 417
http://www.letnislavnosti.cz
e-mail: festival@collegiummarianum.cz

Divadelní část programu:
ČTVRTEK 6. 8. 2015, 19:30 Státní opera
FRANCESCO CAVALLI: CALISTO
Buchty a loutky Praha a Collegium Marianum Praha, režie: Vít Brukner



16.7. – 18.7.2015
LOKETSKÉ KULTURNÍ LÉTO
Pořadatel:Perfect System, s.r.o.
Holubova 2517/4, 150 00 Praha 5
http://www.festivalloket.cz/
e-mail: info@festivalloket.cz

ČTVRTEK 16.7. 21:00  Hrad Loket
MILOŠ  ŠTĚDROŇ – MILAN UHDE: BALADA PRO BANDITU
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, režie: Milan Schejbal

PÁTEK  17.7.  21:00 Amfiteátr
CLAUDE-MICHEL SCHÖNBERG – ALAIN BOUBLIL: BÍDNÍCI
Koncertní verze  muzikálu, dirigent: Jiří Petrdlík

SOBOTA  18.7.  21:00 Amfiteátr
ANTONÍN DVOŘÁK: RUSALKA
Sólisté ND, režie: Martin Otava, dirigent: Jan Chalupecký



16.7. – 19.7.2015
COLOURS OF OSTRAVA
Pořadatel:
Colour Production, spol. s r.o.
Lomená 349, 747 66 Dolní Lhota
http://www.colours.cz
e-mail: informace@colours.cz


Divadelní část programu:

PÁTEK 17.7.  12:00  Vítkovice Gong stage
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

SOBOTA 18.7.  12:00 Vítkovice Gong stage
LOSER(S)
DaeMen

NEDĚLE 19.7.  12:00 Vítkovice Gong stage
KRASAVICE INTERKONTINENTÁLNÍ - ARTE ET MARTE
LaFabrika Praha – Anna Polívková a Martha Issová



18.7. – 25.7.2015 Brno
26.7. – 2.8. 2015 Praha
FESTIVAL PROART 2014
Pořadatel: ProART- Alena Pajasová
Patočkova 51, 169 00 Praha 6
tel.: 737 300 314
http://www.proart-festival.cz
e-mail: office@proart-festival.cz

Podrobný program na stránkách festivalu:
http://www.proart-festival.cz/cz/program-brno-2015/
http://www.proart-festival.cz/cz/program-praha-2015/



31.7. – 8.8. 2015
JIRÁSKŮV HRONOV
Pořadatel: NIPOS – ARTAMA
Blanická 4, P.O.BOX 12 120 21 Praha 2
tel: 221 507 900
fax: 221 507 929
http://www.artama.cz
e-mail: nipos@nipos-mk.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



7.8. – 8.8. 2015
MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY

Pořadatel: Ladislav Loisa Tomeš
398 01 Mirotice 266
tel.: 777 900 160
http://mirotickesetkani.sweb.cz
e-mail: tomes.l@tiscali.cz

Podrobný program na webových stránkách festivalu.



16.8. – 3.9. 2015
LETNÍ LETNÁ

Pořadatel: Společnost Gaspard
Kouřimská 12, 280 00 Kolín 1
Telefon 604 231 893
http://www.letniletna.cz
e-mail: info@letniletna.cz

Hlavní program:

NEDĚLE 16.8.2015 20:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

PONDĚLÍ 17.8. 20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 18.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

STŘEDA 19.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

SOBOTA 22.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

NEDĚLE 23.8.
14:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

PONDĚLÍ 24.8. 20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 25.8.  18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

STŘEDA 26.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ČTVRTEK 27.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

PÁTEK 28.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

SOBOTA 29.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

NEDĚLE 30.8.
14:00 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
19:00 Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)

PONDĚLÍ 31.8.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ÚTERÝ 1.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

STŘEDA 2.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)

ČTVRTEK 3.9.
18:30 - Letenský park
BIANCO
NoFit State Circus (Velká Británie)
20:30 - Letenský park
MORSURE
Compagnie Rasposo (Francie)



17.8. – 22.8. 2015
DIVADELNÍ LUHAČOVICE
Pořadatel: Občanské sdružení Divadelní Luhačovice
Masarykova 101, 763 26 Luhačovice
tel.: 775 571 893
http://divadelni-luhacovice.cz
e-mail: festival@divadelni-luhacovice.cz

PONDĚLÍ  17.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
MARTIN SLÁDEČEK – MARIO BUZZI:  PA - PAPAPA - PA - PA
JAMU Brno, ateliér muzikálového herectví - Divadlo na Orlí, režie: Lukáš Kopecký

ÚTERÝ 18.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
IVAN VYRYPAJEV: ILÚZIE
Slovenské národné divadlo Bratislava, režie: Eduard Kudláč

STŘEDA 19.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice 
SLAWOMÍR MROŽEK: SMLOUVA
Divadlo v Rytířské Praha, režie: Petr Kracík

ČTVRTEK 20.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: NĚJAK SE TO ZVRTLO
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová
 
PÁTEK 21.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
VIKTORIA HRADSKÁ: COMMEDIA FINITA
Divadlo Viola Praha, režie: Lída Engelová
 
SOBOTA 22.8. 19:30 Lázeňské divadlo Luhačovice
JOHN MILLINGTON SYGNE: STUDNA SVĚTCŮ
Slovácké divadlo Uherské Hradiště, režie: Igor Stránský



srpen 2015
THEATRUM KUKS
Pořadatel: Agentura Gate
544 43 Kuks 53
tel.: 608 524 563
http://theatrum-kuks.webnode.cz

e-mail: theatrum@post.cz

Program nebyl v době uzávěrky k dispozici.



20.8. – 29.8.2015
FESTIVAL OSTRAVSKÉ DNY 2015
Pořadatel: Ostravské centrum nové hudby
Dr. Šmerala 2, 702 00 Ostrava, Czech Republic
Tel., fax: +420/596 203 426
http://www.newmusicostrava.cz

e-mail: info@newmusicostrava.cz

V tomto ročníku pouze koncertní program.


25.8. – 28.8. 2015
LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA
Pořadatel: MMC Praha s.r.o
Novodvorská 994/138, 142 21 Praha 4
tel. 731 629 979
http://www.divadlovlese.cz

e-mail: t.erbenova@mmcpraha.cz

ÚTERÝ 25. 8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích
ANTON PAVLOVIČ ČECHOV: RACEK
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

STŘEDA 26.8. 20:00
Lesní divadlo v Řevnicích
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

ČTVRTEK 27.8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích
IRVINE WELSH: UCPANEJ SYSTÉM
Dejvické divadlo Praha, režie: Michal Vajdička

PÁTEK 28. 8. 20:00 Lesní divadlo v Řevnicích 
PETR ZELENKA: DABING STREET
Dejvické divadlo Praha, režie: Petr Zelenka






Přílohy

 

Naše portály

Informační centrum českého divadla na Internetu

Edice Box

Norské fondy

Pražské Quadriennale - mezinárodní soutěžní přehlídka scénografie a divadelní architektury

IDU na Facebooku:

↑ nahoru